Tvořím sochy ze šamotové hlíny. Tento úžasný materiál mě oslovil už v dětství a mé srdce si zcela získal během studií. Vede mne cit pro materiál, ladné linie a minimalistickou formu. V celé tvorbě se zrcadlí jak mé praktické zkušenosti, tak moje víra a poznání. 

INSPIRACE A AUTORSKÁ TVORBA

 

Na samém počátku tvorby je pro mne důležitá rezonance s vlastní duší i s duší Světa. Pohnutka srdce ve mně otevírá prostor, ve kterém se ukazuje téma sochy, jenž má být stvořena. Každá socha se vyvíjí svým vlastním způsobem a v průběhu tvorby se její téma víc a víc rozkrývá. Objevují se otázky a přichází odpovědi. Kolo inspirace se roztáčí a objevují se další vhledy. To, co bylo do sochy vloženo, se v ní ukotvuje a bude zářit dál.

 

 

CESTA SOCHY AŽ KE ZLATU

 

Fascinuje mne proces tvorby. Vždy s bušícím srdcem očekávám moment, kdy otevřu pec a uvidím výsledek celé dlouhé cesty, která se nedá uspěchat. Každá socha vzniká několik týdnů a postupně projde od svého vzniku až po finální podobu třemi výpaly. První výpal na 960'C sochu zhutní a umožní mi nanášení glazur. Následuje ostrý výpal na 1220'C, socha i glazura sline. A přichází čas vyústění celé tvorby, beru do rukou zlato a platinu a tyto ušlechtilé drahé kovy dosedají na místa, kam cítím, že mají dosednout. A konečně sochu potřetí vypálím. Žár zajistí dokonalé propojení materiálů a barevnou stálost zlata a platiny. Stanou se jedním celkem. Alchymický proces je završen.  

 

 

FIREMNÍ PLASTIKA

 

Každý prostor má svůj střed. Každá firma také. A jen některé firmy mají svůj jedinečný symbol, který ji vyjadřuje. Který ji také reprezentuje. Taková socha je srdeční záležitostí jak pro zadavatele, tak pro tvůrce. Moje vášeň je tvořit krásu se smysluplným obsahem. Tak vznikají keramické plastiky, určené pro speciální místa, svatyně, firmy, kanceláře, rodinné domy i zahrady. 

 

 

Napište mi, co vás zajímá: